מאמרים אחרונים
 • טיפול העלמת קמטים

  טיפול העלמת קמטים

  טיפול העלמת קמטים ככל שהגיל עולה כך יורדת רמת הקולגן בגוף ומתחילים להופיע קמטים בעור. קמטים בעור יכולים להופיע גם …
 • תהליך עיבוי שפתיים

  תהליך עיבוי שפתיים

  עיצוב ועיבוי שפתיים   שפתיים גדולות ומלאות הן משהו שמושך את העין ותורם ליופי של כל אישה. עיצוב השפתיים צריך …
 • עיבוי שפתיים ומילוי שפתייים

  עיבוי שפתיים ומילוי שפתייים

  עיבוי שפתיים נדרש לבצע כי השפתיים מאבדות נפח עם הזמן. שפתיים של אישה משדרות הרבה על עצמה ושפתיים בשרניות משדרות …

כמה עולה טיפול אסתטי

איך קובעים כמה עולה של טיפול אסתטי

בזמנים מסוימים בחיים אנחנו מסתכלים במראה ולא מרוצים. יש דברים שאנחנו רוצים לשנות. לפעמים בשלב חיים מוקדם אנחנו רוצים אף סולד ויש לנו אף נשרי. לפעמים נולדים עם אוזניים בולטות ורוצים להצמיד אותם ולפעמים בשלבי חיים מאוחרים יותר אנחנו רואים שהעור נעשה זקן, יש קמטים בעור, השפתיים דקות ורוצים עיבוי שפתיים ועוד דברים.

לפעמים גם יש צלקות שנגרמו מטראומה או למשל מפצעי אקנה. גם את זה רוצים לשפר.

הרבה מאוד מקרים של טיפולים אסתטיים לא מכוסים בכלל בידי קופות החולים ורק מקרים מעטים כמו צלקות בפנים שיכולות לגרום למצב נפשי ירוד יכולים להיות מתוקנים כצורך רפואי.

לכן שוק הטיפולים האסתטיים הוא שוק חופשי ופרטי ויש בו מגוון רחב של טיפולים ומחירים בהתאם לצרכים ולביקוש.

אחד הדברים הראשונים שמבררים  מתעניינים פוטנציאליים אצל רופאים אסתטיים זה "כמה עולה" במקרים רבים הפונה שואל "כמה עולה מילוי שפתיים" או "כמה עולה פיסול פנים" עוד לפני שמבררים דברים אחרים כמו האם הטיפול מתאים בכלל, מיהו הרופא, במה כרוך הטיפול ועוד שאלות חשובות.

סביר להניח שאם תפנו לרופאים שונים תקבלו מחירים שונים לאותו טיפול. במקרים רבים אנשים נוטים לבחור בזול ביותר למרות שמדובר בטיפול רפואי שעלול גם לגרום לנזק.

פה יש הסבר על למה יש הבדלי מחירים בין רופאים ואיך קובעים את המחיר של טיפול אסתטי.

1.מהי איכות הטיפול ובאיזה טכניקה הוא מבוצע. יש רופאים אסתטיים שעוסקים בתחום הרפואה האסתטית בלבד  והם מעודכנים על כל הטכניקות והטיפולים החדשים ביותר בתחום. לעומתם יש רופאים אחרים כמו רופאי משפחה, גניקולוגים, רופאי עיניים ועוד רופאים מתחומים שונים שעברו גם השתלמות ברפואה אסתטית והם מתחילים לעבוד אחריה. לעיתים בנוסף לעבודתם הרגילה הם גם שוכרים מרפאה לפעם בשבוע ובה הם מבצעים את הטיפולים. רופא שעוסק בתחום כעבודה בלעדית ויש לו ידע וניסיון רב הוא רופא שמעדיפים ללכת אליו ולכן הוא עולה יותר. כמו בכל עסק, אם יש ביקוש והתורים ארוכים אז המחיר גבוה.

2.מהו זמן ביצוע הטיפול – לכל טיפול אסתטי יש זמן שלוקח לבצע אותו. הזמן יכול להיות בין מספר דקות לטיפול פשוט כמו מילוי שפתיים ועד לשעות כמו ביצוע ניתוח מורכב יותר כמו ניתוח עפעפיים.

לעיתים טיפולים אסתטיים מצריכים תיקונים ומעקב וכדי להגיע למראה הנכון וגם זה מתומחר במחיר הטיפול.

3.מורכבות הטיפול האסתטי – יש טיפולים אסתטיים שמחייבים רק ניתוח שהוא פעולה פולשנית כמו למשל בניתוח הצמדת אוזניים  ויש כאלה שהם חיצוניים כמו טיפולי לייזר, מילוי שפתיים,  פילינג כימי בפנים או הזרקות בוטוקס מקומיות לעור.

. במקרה של ניתוח יש צורך בהזמנת חדר ניתוח ואשפוז יום. לעיתים יש צורך בהתייעצות עם גורמים רפואיים נוספים  במקרה של צורך בהרדמה מלאה או מטופל שיש לו מחלות רקע ומגבלות מסוימות.

ניתוח אסתטי מחייב הזמנת חדר ניתוח שמייקרת את ההליך לעומת טיפול אסתטי שמבוצע במרפאה.

לא כל רופא הוא בעל ידע וניסיון בכל טיפול אסתטי. יש טיפולים ייחודיים כמו ניתוח גומות חן שמעט רופאים יודעים לבצע וישנם טיפולים יותר נפוצים כמו החלקת קמטים שהרבה רופאים יודעים לבצע.

ככל שיש פחות רופאים שיודעים לבצע את הטיפול ככה המחיר שלו יכול לעשות בהתאם לביקוש.

4.עלות ואיכות החומרים שבהם נעשה הטיפול האסתטי. ישנם חומרים מסוגים שונים שהרופא משתמש בהם לטיפול לצרכי הזרקה ולצרכים אחרים כמו בוטוקס, חומצה היאלורונית ועוד חומרים. בטיפול שיניים למשל עלות החומרים של הטיפול היא בערך 5% מעלות מהטיפול ואילו בטיפול אסתטית העלות היא 25-30% מהטיפול.

החומרים יכולים להירכש ממקורות שונים, האיכות שלהם שונה ורמת הבטיחות שלהם שונה. רופא איכותי ידאג לחומרים טובים ולא יחסוך בכמות או באיכות של החומרים. לא כדאי להתפתות למחיר נמוך באופן משמעותי של טיפול אסתטי כי אז יתכן שהרופא מנסה לחסוך בחומרים.

5.מלבד הידע והניסיון של הרופא לפעמים משלמים גם על מיתוג של הרופא כי הוא עצמו נהפך לסוג של סלב. אם הרופא כותב במדורי בריאות בעיתון, מופיע בתוכניות טלויזיה או במדורי רכילות זה אומר בדרך כלל שיש מאחוריו איש יחסי ציבור (יחצ"ן) שדוחף אותו לשם. לעיתים תראו גם כתבות מוזמנות עם אותו רופא או טיפול בסלבס שמפרסמים אותו. הדבר לא אומר שהרופא יותר טוב מבחינה מקצועית וטכנית מרופא אחר אלא שתשלמו יותר בשביל שתוכלו להגיד שנותחתם אצל הרופא שניתח את X.

6.למיקום המרפאה האסתטית יש השפעה רבה מאוד על מחיר הטיפול. ככל שדמי השכירות של המרפאה יהיו גבוהים יותר כך עלות הטיפול תהיה גדולה יותר בשביל היוקרה.

טיפול במרפאה אסתטית בקניון רמת אביב או בהרצליה יהיה יקר יותר ממרפאה בחולון\בת ים או איזור אחר.

במקרים מסוימים רופא עובד בכמה מקומות ויש לו מספר סניפים. יש הרבה מצבים שבהם על אותו טיפול בדיוק יש מחיר שונה בין מרפאות שונות.

אז איך בוחרים רופא אסתטי ?

 • קודם כל המלצות. המלצות של מי שעבר טיפול דומה לטיפול המבוקש ויצא מרוצה הן ההמלצות הטובות ביותר.
 • בירור מה הרקע של הרופא וכמה זמן הוא עוסק בתחום. רופא שעוסק בכירורגיה (ניתוחים) או פלסטיקה עדיף על רופא אסתטי שלא למד בתחום ורק עשה קורס רפואה אסתטית.
 • כדאי להפגש עם כמה רופאים ולבקש לראות עבודות שהם עשו (תמונות של לפני ואחרי) ולהתרשם מהעבודות.
 • כדאי גם לראות אם יש עם הרופא "כימיה". זה אומר שהרופא זמין ונגיש ואם יש בעיה אחרי אז אפשר לגשת אליו במהירות או לדבר איתו בטלפון.
 • גם מחיר הטיפול משחק. יש לשים לב שהוא לא זול מידי